• Psychológia v našom živote V

• Dňa 24.1.2023 k nám na seminár zo psychológie zavítal náš bývalý študent Roderik Volf, ktorý je v súčasnosti študentom psychológie 2. ročníka Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Na úvod priblížil žiakom prostredníctvom  prezentácie teóriu vývinu človeka a bližšie hovoril o teóriách Freuda, Eriksona a Piageta. Po teoretických poznatkoch sa venoval konkrétnym informáciám o možnostiach štúdia psychológie na Slovensku, ktoré sú potrebné pre budúcich študentov tohto zaujímavého odboru. Spomenul aj svoje vlastné skúsenosti s prípravou na prijímacie pohovory, o forme a obsahu štúdia, tiež hovoril o mimoškolských aktivitách a svojej následnej profesijnej orientácii v rámci psychológie.

PhDr. Veronika Horálová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Psychológia v našom živote V.

• Olympiáda v španielskom jazyku

•  Po školskom kole Olympiády v španielskom jazyku, ktoré sa uskutočnilo v decembri, sa postupujúci žiaci pripravujú na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 13.2.2023 v Junior centre v Banskej Bystrici. Našu školu budú reprezentovať nasledujúci žiaci: kategória A – P. Uhrovičová (II. A) a M. Cibuľa (II. B), kategória B – M. Vančišin (III. A) a N. Petorová (III. B) a kategória C – N. Krajčíková a A. Kvapilová (SEPTIMA). V krajskom kole si naši žiaci zmerajú sily so žiakmi ďalších gymnázií banskobystrického kraja v rovnakých disciplínach, aké absolvovali v školskom kole. Všetkým budeme držať palce :)

PhDr. Veronika Horálová

• Pokračujeme s KVINTOU

• Napriek nepriaznivému počasiu sme sa rozhodli po kratšej pauze opäť venčiť štvornohých kamarátov 🐶 z útulku.

Tentokrát sme okrem Rexa a Dominiky mali možnosť sa skamarátiť aj s Matúškom a Peggy. Psíci boli veľmi dobrí, a keďže sa veľmi tešili, miestami to vyzeralo, že oni venčia nás :) Nevieme sa dočkať ďalších dobrodružstiev, ktoré s nimi zažijeme, aj keď radšej by sme samozrejme boli, keby si už konečne našli svoje milujúce rodinky.

Mgr. Barbora Kinková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pokračujeme s KVINTOU.

• Olympiády v plnom prúde

• Polrok na našej škole nie je len plný uzatvárania známok, ale aj súťaženia a reprezentovania školy. Olympiáda v anglickom jazyku má za sebou niekoľko úspešných kôl. V jesennom školskom kole boli najúspešnejší títo študenti:

Kategória 1A

1. miesto: Nela Királyová (Sekunda)

2. miesto: Michaela Mišková (Sekunda)

3. miesto: Marion Fabová (Sekunda)

Kategória 1B

1. miesto: Andrej Slašťan (Kvarta)

2. miesto: Samuel Kolár (Tercia)

3. miesto: Alexandra Hamadová (Tercia)

Kategória 2A

1. miesto: Ema Chudobová (Sexta)

2. miesto: Lenka Malá (1.A)

3. miesto: Hana Šimková (Sexta)

Kategória 2B

1. miesto: Miroslav Bielik (IV.A)

2. miesto: Ema Radzová (IV.A)

3. miesto: Mário Dang (Septima)

V zimnom okresnom kole sa našim študentom podarilo získať prvenstvo v dvoch kategóriách:

Kategória 2A - 1. miesto:  Ema Chudobová (Sexta)

Kategória 2B - 1. miesto: Miroslav Bielik (IV.A)

Všetkým súťažiacim ďakujeme, víťazom gratulujeme a držíme palce na Krajskom kole v Banskej Bystrici.

Mgr. Ivana Lapinová

• Prípravné kurzy pre deviatakov

Milí deviataci!

Chceli by ste sa dôkladne pripraviť na monitor či prijímacie skúšky z matematiky a slovenského jazyka? Otvárame opäť intenzívne prípravné kurzy pre oba predmety. Stretnutia budú prebiehať vždy v utorok od 14.30 v dĺžke 3 vyučovacie hodiny.

Prvé stretnutia sa uskutočnia  nasledovne:

• slovenský jazyk  –  7. februára 2023 o 14.00,
            • matematika – 14. februára o 14.00.

Záujem o kurzy prosím nahláste telefonicky, prípadne e-mailom na sekretariát školy.

Podrobnejšie informácie o kurzoch, termínoch a platbách nájdete tu.

Tešíme sa na stretnutie!

Kontaktné údaje:

email: sekretariat@gymzh.sk

telefón: 045/6725630

mobil: +421 903 402 803

• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 18. 1. 2023 sa uskutočnilo okresné kolo 33. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku, kde nás v kategórii 2A reprezentovali víťazky školského kola, študentky SEXTY Emma Rošková a Ema Chudobová. Emma Rošková obsadila 1. miesto, a tým si vybojovala postup do krajského kola, ktoré sa bude konať dňa 16. 2. 2023 v JUNIOR CENTRE v Banskej Bystrici.  Ešte raz obidvom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a postupujúcej Emme prajeme veľa úspechov v ďalšom kole.

Mgr. Zuzana Šályová

• Lyžiarsky kurz

• Napriek minimálnej snehovej pokrývke u nás doma, na lyžiarskom kurze, ktorého sa zúčastnili triedy II.A, II.B a SEXTA, sa nám pošťastilo. Po príchode do lyžiarskeho strediska JASNÁ – sever to síce vyzeralo, že sneh sa drží len na zjazdovke, v utorkové ráno nás však čakalo prekvapenie. Zjazdovky a aj okolie boli pokryté až nadmerným množstvom čerstvého snehu.

Streda sa pre nás stala rozprávkovým dňom. Úplne jasná obloha a kvalitne upravený terén nám umožnili vyviezť sa na Chopok a kochať sa nádherným výhľadom. K dispozícii sme mali veľké množstvo lyžiarskych tratí s rôznou náročnosťou umiestnených v odlišnej nadmorskej výške, takže na svoje si  prišiel každý. Počas jázd sme mohli obdivovať zasneženú prírodu. V štvrtkové poobedie na nás čakal relax v podobe pobytu v Tatralandii.

S ubytovaním sme boli veľmi spokojní. Svoj voľný čas sme mohli stráviť hraním spoločenských hier, biliardu. Nevynechali sme ani návštevu Retro baru, v ktorom panovala tanečná atmosféra. Po náročnom a vyčerpávajúcom dni nás čakal wellness v podobe horúcej kade, ktorá bola umiestnená vonku priamo pod korunami stromov.

Náš lyžiarsky sa nám veľmi páčil a ďakujeme pani profesorke Štefancovej, pánovi profesorovi Fabovi a Nagyovi za skvelo strávený týždeň.

Emma Rošková, SEXTA

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky kurz.