• Aktivity

• Krúžky: v šk. roku 2011 / 2012 majú študenti možnosť pracovať v krúžku francúzskeho jazyka pod vedením mgr. Stanislavy Považanovej. Cieľom krúžkovej činnosti je preopakovanie gramatických javov a zlepšenie komunikácie v jazyku, ako aj príprava na maturitnú skúšku.

Súťaže

Európske jazykové portfólio 16+ / EJP 16+
            Overuje sa v 1.ABC . Žiaci majú k dispozícii portfóliá, ktoré si na základe dosiahnutých vedomostí sami vypĺňajú. S EJP 16+ , pracujú minimálne dva razy do mesiaca.

Iné aktivity

Spolupráca s organizáciou GREF- od roku 2009

GREF- združenie francúzskych dobrovoľníkov- učiteľov na dôchodku, ktorých cieľom je povzbudiť záujem o francúžštinu vo svete. V rámci dobrovoľníctva sa zúčastňujú vyučovania francúzskeho jazyka na školách, čo je pre študentov veľkým prínosom hlavne z hľadiska zlepšenia komunikačných zručností.