• V tomto školskom roku prebiehajú tieto projekty:

1. Prírodovedné laboratórium fyziky

Už v šk. roku 2005/2006 sme sa zapojili do projektu "Inovácia profesijných spôsobilostí učiteľov prírodovedných predmetov", ktorý je realizovaný KZDF FMFI UK v Bratislave.

V rámci tohto projektu škola získala merací systém CoachLabII+ (interfejs, senzory na meranie teploty, tlaku a magnetickej indukcie, ale aj softvér umožňujúci spracovanie meraní prostredníctvom počítača). Študenti majú možnosť počas vyučovacieho procesu i mimo neho využívať moderné pomôcky a informačno-komunikačné technológie, dokonca sa zapájať do videovysielania pre školy.

2. Učíme sa fyziku pre život

Hlavným cieľom tohto projektu je inovácia vyučovacích metód a foriem vo fyzike, vybudovanie modernej učebne fyziky s modernými a v praxi používanými prístrojmi a zariadeniami.

Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou, a. s., vďaka ktorej môžeme zlepšiť materiálno-technologické vybavenie laboratória.

Ciele projektu:

ëUmožniť študentom získať základy fyzikálnej gramotnosti tak, aby boli kompetentní

použiť získané operačné vedomosti na úspešné riešenie problémov v reálnom  živote.

ëNaučiť študentov využívať vedecké postupy a metódy, ktoré sa aplikujú v skutočných výskumných laboratóriách, a tým im umožniť získať kompetencie pre prácu  v technických a priemyselných povolaniach.

ë Prostredníctvom moderných prístrojov a zariadení, informačných a komunikačných technológií prispieť k modernizácii, racionalizácii a humanizácii vyučovania,  k zvýšeniu kvality, efektívnosti a trvácnosti praktických vedomostí študentov.

ë Poskytnúť študentom možnosť získať kompetenciu pre prácu s informá­ciami (vyhľadávanie, triedenie, spracovávanie, prenos a prezentácia).

ë  Pripraviť študentov na prácu v tíme, rozvíjať ich komunikačné schopnosti, tvorivosť, sebahodnotenie a pocit zodpovednosti za splnenie zverenej úlohy.

ë  Vytvoriť podmienky na efektívnu a kvalitnú prípravu študentov  na maturitnú skúšku i na ďalšie fyzikálne vzdelávanie.

ë   Poskytnúť dostatočne podnetné prostredie na rast osobnosti nadaného, ale i menej „fyzikálne zdatného“ študenta.

ëSpolupracovať so študentmi a učiteľmi škôl blízkeho okolia a regiónu

prostredníctvom chatu, videokonferencií i osobných stretnutí.

3. Modernizujeme vyučovanie fyziky