• Aktivity

• ... naše plány v projekte

1. Príprava pobytu – realizačný tím zložený zo žiadateľa a triednych učiteľov zabezpečia pobyt v škole v prírode v súlade s platnou legislatívou, vyberú vhodné zariadenie aj s ohľadom na možné počasie
          2. Nákup vybavenia, materiálu – žiadateľ obstará zariadenie, materiál, pomôcky v súlade s rozpočtom
          3. Príprava aktivít na jednotlivé remeselné dni – každý učiteľ bude poverený prípravou aktivít na pridelený deň, v spolupráci so žiadateľom a odborníkmi z daných oblastí pripraví úvodné aktivity pre žiakov i výzvu dňa pre jednotlivé tímy. Pre deň zameraný na včelárstvo dohodneme aktivity priamo u včelára, u ktorého sa zastavíme cestou do školy v prírode. Ku každej aktivite pripraví realizačný tím návody, videá s ukážkami prác i vzory hotových výrobkov.
          4. Remeselné dni v škole v prírode:
          • 1. deň – zameraný na včelárstvo, výrobu sviečok z prírodného vosku, mydielok z mydlovej hmoty
          • 2. deň – oboznámime sa s rôznymi druhmi hliny a s technikami ručnej výroby keramiky, spôsobmi sušenia hliny, žiaci si v skupinách vyskúšajú modelovanie, obtláčanie, techniku sagrafito, engobovanie a glazovanie vopred vypálených polotovarov
          • 3. deň – venujeme sa tvorbe potlače na tričká, žiaci si vytvoria vlastný grafický návrh s využitím PC, vytlačia ho pomocou plotra, vyrežú a aplikujú na tričko (každý žiak odíde s vlastným tričkom)
          • 4. deň – výroba suvenírov, postup pri výrobe suvenírov zo skla - gravírovanie, používanie leptacej pasty, postup pri aplikácii permanentného vinylu na darčekové predmety, na základe video-ukážok si žiaci vytvoria vlastné suveníry, napr. poháre s dizajnom vytvoreným za pomoci leptacej pasty. V závere dňa sa všetky výtvory vystavia, aby mali žiaci dostatok priestoru na hodnotenie a výber naj... výrobku.
          • 5. deň – prezentácie výrobkov prostredníctvom krátkej reklamy, vyhodnotenie naj... skupín a naj... výrobkov, naj... prezentácia. Brainstorming o ďalšom využití získaných zručností – ako by žiaci vedeli získané zručnosti ďalej uplatniť.
          • Jednotlivé aktivity budú samozrejme popretkávané krátkymi vychádzkami do prírody, športovými súťažami, nezáväznými rozhovormi a diskusiami.

5. Vyhodnotenie projektu, publicita (článok na stránku školy, FB)

Podrobnejšie informácie o aktivitách