Všeobecné informácie Ponúkame uchádzačom Harmonogram prijímacieho konania pre školský rok 2020/2021 Kritériá pre prijímacie konanie - 1. ročník štvorročného štúdia Prihláška na štúdium Kritériá pre prijímacie konanie - 1. ročník osemročného štúdia PRIMA Obsah prijímacích skúšok pre štvorročné gymnázium Obsah prijímacích skúšok pre osemročné gymnázium Prípravný kurz - 5. ročník Prijímacie konanie - 4-ročné štúdium - II.kolo

Prijímacie konanie

Ponúkame uchádzačom

V prijímacom konaní pre šk. rok 2020/2021 plánujeme otvoriť:

• 3 triedy na štvorročné štúdium (spolu 75 žiakov),
  • 1 triedu na osemročnom štúdium (22 žiakov).

Kritériá pre prijímanie do prvých ročníkov zverejníme najneksôr 28. 4. 2020 na webovom sídle školy www.gymzh.sk.

Pri prijímaní žiaka zohľadňujeme:

• úspešnosť na prijímacích skúškach (slovenský jazyk, matematika),
  • prospech počas štúdia,
  • úspešnosť v olympiádach a súťažiach.

Odovzdanie prihlášok uchádzačov vrátene osemročného štúdia:

• do 15. mája 2020 riaditeľom základných škôl,
  • do 21. mája 2020 odošlú riaditelia ZŠ prihlášky na SŠ.

Prihlášky nemusia obsahovať potvrdenie zdravotného stavu uchádzača.

Prijímacie skúšky na štvorročné štúdium, osemročné štúdium sa konajú v rozsahu jedného kalendárneho týždňa najskôr dva týždne od odvolania prerušenia vyučovania.

Čo ponúkame našim žiakom?

• Kvalitnú prípravu na štúdium na vysokých školách - úspešnosť absolventov pri prijímaní na slovenské i zahraničné VŠ (priemerne 98 %).
  • Široký výber cudzích jazykov – anglický, nemecký, francúzsky, ruský, španielsky s rozšírenou časovou dotáciou, bohatý výber voliteľných predmetov.
  • Vyučovanie s využitím moderných foriem a metód v spojení s praxou.
  • Prácu v rozmanitých školských i medzinárodných projektoch, prípravu na súťaže, účasť na konferenciách, spoluprácu s odborníkmi a vysokými školami.
  • Nadštandardné zariadenie odborných učební a laboratórií, práca s modernými meracími prístrojmi a pomôckami.
  • Vlastné výučbové materiály (učebné texty, pracovné zošity, banky úloh), bohato vybavenú školskú knižnicu.
  • Poznávacie exkurzie do zahraničia (Londýn, Paríž, Barcelona, Budapešť, Praha, Viedeň,...) a zahraničné výmeny žiakov.
  • Tradičné vedecké, kultúrne i športové podujatia (Rande s vedou, Gymnaziálny ples, lyžiarsky kurz,...).
  • Programovanie v jazyku Python, programovanie mobilných aplikácií a hardvéru (micro: bit), 3D tlač.
  • Rozvíjanie digitálnych zručností s využitím medzipredmetových vzťahov.
  • Podpora talentovaných žiakov.
  • Bohatú ponuku záujmových krúžkov, podporu aktivít mladých dobrovoľníkov - návštevy na detskej onkológii, stratený cintorín, mladí záchranári, mladí hasiči,...
  • Stravovanie vo vlastnej školskej jedálni, služby školského bufetu.
  • Tvorivú, priateľskú a partnerskú atmosféru.

Aktualizované: 30. 03. 2020