• Barcelona - exkurzia

    • BARCELONA 

     Exkurzia 12. - 18. 4 . 2011

     Prvou zastávkou na ceste do Barcelony bolo Monako, kde sme si pozreli Kniežací palác, Oceánografické múzeum, pláže  a japonské záhrady. Nasledujúci deň v podvečerných hodinách sme prišli do Barcelony. Prvým kontaktom s Barcelonou bolo Španielske námestie (Plaza de Espana), na vrchole ktorého sa hrdo vypínal Montjuic. Po krátkom oddychu sme sa pobrali k Olympijskému štadiónu, v ktorom sa konali Olympijské hry v roku 1992.  Ten istý deň sme ešte stihli pozrieť prístav Port Vel, Kolumbov monument a ulicu La Rambla.

     Ďalší deň sa pre nás začal návštevou významného Gaudího diela - Sagrada Familia. Neskôr nás autobus zaviezol priamo do parku Guel. V parku vládla krása prírody, pomarančovníky, príjemná hudba, ktorá prichádzala od neznámych hudobníkov.

     Ďalšou zástavkou bolo Katalánske námestie(Plaza de Catalunya), s množstvom sôch, fontán, divadiel a hotelov. Nachádzal sa tu taktiež El Corte inglés- najväčší obchodný dom. Jednou z najznámejších ulíc tohto námestia je už spomínaná La Rambla a Barrio Gótico. Po krásnom dni strávenom v Barcelone sme nočnou jazdou smerovali do Avignonu, neskôr do Annecy, alpských Benátok.

     Annecy - malé francúzske mestečko situované medzi Švajčiarskom a Francúzskom. Prislúcha mu taktiež názov Alpské Benátky.V tomto meste sa nachádza jazero, ktoré nesie ten istý názov ako mesto – Annecy D

     Ženeva - mesto nachádzajúce sa v južnom Švajčiarsku. Mali sme tu možnosť prechádzky po meste aj po jeho parkoch a obchodoch. Videli sme Ženevské jazero a tiež jeho najväčší gejzír sveta. Z mesta Ženevy je za dobrého počasia výhľad na najvyšší vrch Európy Mont Blanc. Do Ženevy sme dorazili 16.04.2011 okolo piatej hodiny poobede.

     Lausanne- mesto patriace Švajčiarsku, ktoré sa nachádza na brehu ženevského jazera. Nachádza sa vo vinohradníckej oblasti. Sídli tu medzinárodný olympijský výbor a taktiež olympijské múzeum, ktoré sme mali možnosť navštíviť po prechádzke v olympijskom parku. .

     Vevey - mesto, ktoré sa nachádza vo Švajčiarsku. Preslávilo sa tým, že zvyšok svojho života (po vyhostení z Ameriky) tu strávil celosveto známy komik a herec Charles Chaplin, ktorý sa zapísal aj do histórie tohto mesta a má tu vybudovanú svoju sochu s ktorou sme sa mnohí aj odfotili.

     Luzern - švajčiarske mesto ktoré leží na oboch brehoch rieky Reuss. Ponúka pre svojich návštevníkov množstvo pamiatok. V meste Luzern nájdeme celý rad kostolov, múzeí, historických domov...Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí 200 m dlhý Most Kapellbricke .

     Vaduz - hlavné mesto Lichtenštajnského kniežactva. Preteká cezeň rieka Rýn. Má len 5 129 obyvateľov. Symbolom Vaduzu je kniežací hrad postavený na skale nad mestom. Do Vaduzu sme dorazili okolo siedmej hodiny večer a bola to posledná atrakcia nášho výletu.