• Aktivity - harmonogram

• 1.9.2020

2.1 Pedagogické kluby

Sieťovanie pedagógov, vzájomná výmena skúseností, spoločné plánovanie aktivít za účelom rozvíjania čitateľskej, prírodovednej, matematickej a finančnej gramotnosti.

Stretnutia učiteľov v rámci 4 klubov:

• Klub učiteľov humanitných predmetov
              • Klub učiteľov prírodovedných predmetov
              • Klub učiteľov matematiky
              • Klub učiteľov finančnej gramotnosti
          • 1.2.2021

1.2 Mimoškolská činnosť

Vzdelávacími krúžkami, workshopmi a kurzom Učíme sa v prírode rozvíjať čitateľskú, matematickú, prírodovednú a finančnú gramotnosť žiakov a zvýšiť atraktívnosť mimoškolskej činnosti.

Zábavnými aktivitami, hrami, či súťažami (najmä u nižších ročníkov osemročného štúdia gymnázia) motivovať žiakov k získavaniu praktických zručností, chápaniu prírodovedných javov a procesov, čítaniu kníh či zodpovednému spravovaniu vlastných financií. V neposlednom rade je práve mimoškolská činnosť vhodná na vzájomné prepájanie predmetov, zdieľanie vedomostí a skúseností, zmena pozície učiteľa vo vzdelávaní, búranie bariér a strachu z negatívneho hodnotenia.

• 1.9.2021

1.1 Extra hodiny

Rozšírenie vyučovania humanitných, prírodovedných predmetov a matematiky prostredníctvom delených hodín, zvýšením časovej dotácie.

Vytvorenie a doplnenie nových predmetov do školského vzdelávacieho programu:

• Moderné dejiny
              • Integrovaná prírodoveda
              • Finančná gramotnosť
              • Tvorba projektu

• 21.6.2022

2.2 Vzdelávanie pedagógov

Akreditované a neakreditované vzdelávania učiteľov zamerané na inovatívne metódy, rozvíjanie kritického myslenia, bádateľských zručností