• O projekte

• „Technológia je ničím. Dôležité je, aby ste verili ľuďom, že sú v podstate dobrí a inteligentní, a ak im dáte nástroje, urobia s nimi úžasné veci.“

Steve Jobs

SMART technológie s micro:bitmi

február 2022 - jún 2022

Hlavným cieľom projektu je rozvíjať digitálne zručnosti žiakov inovatívnou a zážitkovou formou pomocou micro:bitov. Riešením tímových projektov rôznej náročnosti prebádame Smart technológie. U starších žiakov sa zameriame na praktické aplikácie využiteľné v domácnosti, meste, zdravotníctve, atď. Mladší si vyskúšajú prvé projekty pod vedením starších. Aktivity pre žiakov školy začleníme do vyučovania informatiky, voliteľných predmetov i krúžkov. Žiakom ZŠ ponúkneme jednodňový workshop.

Vyvrcholením aktivít bude celoškolský medzipredmetový projekt „SMART SCHOOL“, v ktorom preskúmame kvalitu školského prostredia. Svoje skúsenosti, materiály, úlohy i výstupy ponúkneme na web stránke k projektu.

Viac o projekte ENTER - ST Digitálna generácia 2021

Cieľom grantového programu Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis je sprístupniť žiakom druhého stupňa základných škôl hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov, ktoré môžu byť využité nielen na hodinách informatiky, ale aj na všetkých ostatných predmetoch pre ich praktické a variabilné využitie.

Viac o Nadácii Pontis a Nadačnom fonde Telekom: