• Mimoškolská činnosť

Začiatok a ukončenie podaktivity: 02/2021 – 06/2023 (celková dĺžka realizácie podaktivity je 29 mesiacov)

Cieľ podaktivity: prostredníctvom mimoškolských aktivít rozvíjať čitateľskú, matematickú, prírodovednú a finančnú gramotnosť žiakov a zvýšiť atraktívnosť mimoškolskej činnosti.

Mimoškolskou činnosťou chceme využiť výhody neformálneho vzdelávania na zlepšenie vzťahu žiakov k prírodovedným predmetom, matematike, či čítaniu s porozumením. Zábavnými aktivitami, hrami, či súťažami (najmä u nižších ročníkov osemročného štúdia gymnázia) motivovať žiakov k získavaniu praktických zručností, chápaniu prírodovedných javov a procesov, čítaniu kníh či zodpovednému spravovaniu vlastných financií. V neposlednom rade je práve mimoškolská činnosť vhodná na vzájomné prepájanie predmetov, zdieľanie vedomostí a skúseností, zmena pozície učiteľa vo vzdelávaní, búranie bariér a strachu z negatívneho hodnotenia.

V rámci mimoškolskej činnosti budeme realizovať viacero vzdelávacích krúžkov, workshopov s odborníkmi z praxe i 3-dňový kurz zameraný na vyučovanie fyziky, biológie a geografie v prírode.

V každom polroku realizujeme opakovane nasledovné mimoškolské aktivity:

1. Vzdelávacie krúžky

• Kurz tvorivého písania
          • Debatný klub
          • Čitateľské dielne
          • Klub redaktorov a recenzentov
          • Kreslo pre hosťa
          • Rande s vedou
          • Vedecká čajovňa
          • Skús pokus
          • Príroda vo fotografii
          • Zdravý životný štýl