• Prezentácia školy

• Gymnázium Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom je škola s viac ako 60-ročnou tradíciou.

Poskytuje žiakom kvalitné vzdelávanie prostredníctvom moderného materiálno-technického zabezpečenia a odbornej personálnej základne. Rozmanitý, moderný a originálny vzdelávací program pripravuje žiakov na ďalšie štúdium a otvára im cesty k úspechu v rôznych súťažiach doma i v zahraničí.

Medzi priority školy patrí nielen digitalizácia vzdelávania, ale aj individuálny prístup a príjemné školské prostredie.

Veľmi dôležité postavenie má výučba cudzích jazykov a informatiky. Spolu s anglickým jazykom ponúka naša škola na výber francúzsky, nemecký, ruský alebo španielsky jazyk. V informatike sa orientujeme nielen na zvládnutie kancelárskeho balíka, ale aj na programátorské zručnosti v rozmanitých prostrediach, programovanie s micro:bitmi i legom, porozumenie SMART technológiám.

V posledných dvoch ročníkoch si študenti vyskladajú vlastný vzdelávací program zložený z povinných predmetov a voliteľných seminárov v rozsahu 18 hodín.

Súčasťou školského areálu je novovybudované športovisko - oválna dráha s doskočiskom, multifunkčné a basketbalové ihrisko.

Život školy je obohatený tradičnými kultúrnymi i športovými aktivitami, realizáciou rozmanitých projektov, exkurziami do zahraničia. Ponúkame bohatú mimoškolskú činnosť a individuálnu podporu podľa záujmu študentov.

Viac informácií nájdete v nasledovných odkazoch:

Ďalšie informácie sa dozviete tu: