Noc v škole Exkurzia - Oswienčim Exkurzia Kremnica Imatrikulácia 2008-2009 1A 1B 1C

Imatrikulácia po novom

Z 28. na 29. septembra v noci sa pre primanov začalo jedno veľké dobrodružstvo. Pripravili im ho študenti sekundy, tercie, kvarty, samozrejme za pomoci triednych- a iných ochotných profesorov.

Noc v škole...Jej cieľom nebolo iba vystrašiť nových primanov ( pobaviť sa na ich účet...), čakal na nich  pestrý program. Začínal sa športovými hrami, počas ktorých preukázali všetci svoju telesnú zdatnosť. Akcia pokračovala diskotékou- kto chcel, mohol sa zabaviť, vyskákať.  Až potom preukázali primania, ako na tom sú s odvahou.

Terciáni a kvarťania si ich rozdelili do skupín a začala sa pochôdzka po škole. Bola už noc a tma. Primania sa síce hrali na veľkých hrdinov, ale až na pár výnimiek, všetci šli len s triednou profesorkou, kričali, zapaľovali svetlo a tmavé chodby radšej celkom vynechali. Nakoniec mali pochod všetci šťastne za sebou.  Viacerí boli unavení- po náročnom dni ledva stáli na nohách. Na chvíľu sa ale premohli, lebo na nich v jedálni čakal polnočný program. Pani  riaditeľka, organizátori a všetky strašidlá, ohňová šou. Primania dostali certifikáty o absolvovaní Noci v škole, slávnostnú tortu od pani riaditeľky a mohli sa odobrať na spánok do tried.

Ale čo by to bola za noc v škole, ak by skončila už o polnoci? Situáciu zachránili terciáni. Pochopili, že sa treba baviť a tak v rôznych hrách pokračovali až do rána. Únava sa prejavila až neskôr. V noci čulí ako rybky, nadránom im oči všetkým klipkali.

Noc v škole splnila svoj účel. Upevnila kolektívy tried aj medzitriedne vzťahy- už sa vzájomne poznáme.  A keďže sa na noci v škole všetkým páčilo, dúfame, že sa zopakuje aj na budúci rok. Fotky sú  tu

Ika Ivanová- tercia.