Deň žiarskych škôl Kozmonaut medzi nami Rande s vedou IV. - História na dotyk Rande s vedou III. - História na dotyk Solárne dni a Rande s vedou II. Deň narcisov Barcelona - exkurzia Rande s vedou I. Daruj čas, prines úsmev - dobrovoľníctvo Prvá návšteva na onkológii Scienca Pro Futuro Akcie 2009/2010

Deň žiarskych škôl

Dňa 27. mája 2011 sa naša škola - Gymnázium Milana Rúfusa - predstavila na každoročnom mestskom podujatí Deň žiarskych škôl. Každá škola v meste dostala príležitosť prezentovať svoju činnosť prostredníctvom plagátov, letákov, násteniek a vystúpením svojich žiakov. Témou podujatia bolo zdravie a zdravý životný štýl. Študenti vytvorili niekoľko multimediálnych prezentácií, ktoré boli premietané priamo v stánku. Okolo idúci sa tak mohli oboznámiť nielen s činnosťou onkologického krúžku, s problematikou skoliózy, liečby rakoviny, duševného zdravia, srdcových ochorení, ale aj so spoluprácou našej školy s Červeným krížom, Onkologickým oddelením Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici a Ligou proti rakovine. Záujemcom sme odmerali krvný tlak, hladinu cukru v krvi, vitálnu kapacitu pľúc, okysličenie krvi a hodnoty tuku v tele. Študenti zostavili niekoľko dotazníkov a uskutočnili prieskum medzi občanmi mesta. Zamerali sa najmä na srdcové ochorenia a životný štýl. Získané údaje budú slúžiť na vytvorenie práce SOČ. Okrem týchto aktivít sa naši študenti zapojili aj do kultúrneho programu. Využili svoje umelecké i športové nadanie. Vystúpili karatisti i speváci našej školy. Prostredníctvom tohto podujatia sa okolie oboznámilo nielen s činnosťou nášho gymnázia, ale aj s aktivitami a projektmi školy, mimoškolskou činnosťou žiakov a ponukou výučby.

Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Fotografie: viac vo fotoalbume

Náš stánok na námestí Vystúpenie v programe Meranie hodnoty tuku v tele Meranie tlaku