Oznamy Úloha výchovného poradcu Info o VŠ Integrácia žiakov a poruchy učenia Vyhodnotenie prijatia na VŠ DOD na VŠ, kurzy, oznamy

Výchovný poradca

Úloha výchovného poradcu

Hlavné ciele činnosti výchovného poradcu na škole

1. Zabezpečovať komplexnú pedagogicko - psychologickú starostlivosť o žiakov.
  2. Poradenstvo v otázkach výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie žiakov.
  3. Poskytovať metodickú a informačnú pomoc žiakom, ale aj ich zákonnýcm zástupcom pri riešení osobných, osobnostných, výchovných a vzdelávacích problémov.
  4. Venovať pozornosť žiakom s poruchami učenia, správania a žiakom zo sociálne slabých rodín, ako aj žiakom so zmenenou pracovnou schopnosťou a talentovaným žiakom.
  5. Poskytovať konzultácie žiakom, pedagógom a rodičom pri riešení výchovných a vzdelávacíh problémov.
  6. Poskytovať informácie o vysokých školách, možnostiach štúdia a výbere vhodnej VŠ.
  7. Sprostredkovať prepojenie školy s poradenskými zariadeniami a inými odbornými zariadeniami zaoberajúcimi sa starostlivosťou o žiakov.