Navigácia

 • Programujeme netradične

  Vybraní žiaci osemročného gymnázia sa učia programovať netradične.Koncom novembra absolvovali prvú časť workshopu pod vedenímvysokoškolského učiteľa PaedDr. Patrika Voštinára, PhD., ktorý pôsobí naKatedre informatiky Fakulty prírodných vied UMB v Banskej Bystrici.Počas tohto takmer 3-hodinového stretnutia, sa žiaci „prehrýzli“ odprogramovania bez počítača v hre „Scottie Go!“ až k ovládaniurobotického autíčka Phiro Pro a mBot, ktoré rozhýbali pomocou vlastných programovvytvorených v blokovom programovacom prostredí Makeblock. To, že ichnové aktivity bavili, dokazovali úsmevy na tvárach a ich zaujatosť.Pokračovanie je pre žiakov pripravené v predvianočnom týždni. Čaká ichprogramovanie mobilných aplikácií a Ozoboti.Ďalší žiaci si môžu netradičné programovanie vyskúšať v ďalšej etape vnovom roku.

  Do galérie Programujeme netradične boli pridané fotografie.

 • Young author 2019 - vyhodnotenie súťaže

  Young author 2019 - vyhodnotenie súťaže

  Pri príležitosti výročia narodenia Milana Rúfusa, ktorého meno nesie naša škola už takmer 10 rokov, sme vyhlásili súťaž tvorby v anglickom jazyku Young author.

  Mladí autori sa pochválili svojimi prácami vo všetkých kategóriách. Zaslali ste nám množstvo príbehov, básní i komixov. Tu sa nachádza výsledková listina.

  Zároveň si dovoľujeme všetkých ocenených žiakov aj ich vyučujúcich pozvať na slávnostné vyhodnotenie, ktoré sa uskutoční 17.12.2019 o 9.30 hod v budove našej školy v prednáškovej miestnosti na prízemí.

  Všetkým zúčastneným autorom ďakujeme za účasť a ich vyučujúcim za spoluprácu.

  Renáta Szviteková, vyučujúca anglického jazyka

 • Záverečná správa za školský rok 2018/2019

  Záverečná správa za školský rok 2018/2019

  Riaditeľka školy v súlade s platnou legislatívou zverejňuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2018/2019.

  Admin

 • Vianočná výzdoba

  Vianočná výzdoba

  Súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu sa stala na našej škole peknou tradíciou. Tento rok sa študenti výnimočne posnažili a skrášlili priestory školy aj vlastnoručne vyrobenými ozdobami. Pri tvorbe výzdoby sa snažili dodržať všetky kritériá. Škola sa odela do vianočných šiat. Príjemnú atmosféru vytvorili vianočné stromčeky, girlandy, adventné vence, ale aj imitácie krbov. Námaha žiakov bola samozrejme ocenená. Zo sladkej odmeny sa mohli tentoraz tešiť triedy:

  • 1. kategória: 1. miesto – SEKUNDA, 2. miesto – TERCIA, 3. miesto – PRIMA
  • 2. kategória: 1. miesto – I.A, 2. miesto – II.A, 3. miesto – I.B

  Všetkým zapojeným triedam ďakujeme za účasť, víťazom gratulujeme a už teraz sa tešíme na nové nápady v budúcom ročníku.

  Poradie tried určila porota zložená z 2 učiteľov a 3 študentov zo žiackej školskej rady.

  Do galérie Vianočná výzdoba boli pridané fotografie.

 • Neznalosť zabíja, zodpovednosť chráni!

  Neznalosť zabíja, zodpovednosť chráni!

  Pod týmto heslom si Mládež Slovenského červeného kríža aj v Žiari nad Hronom pripomenula svetový deň boja proti AIDS. Študenti, medzi nimi aj mnoho našich gymnazistov, zorganizovali sviečkový pochod pod názvom „Živá stužka“. Mladí ľudia prechádzajúci centrom mesta sa takto snažili upozorniť verejnosť na túto problematiku a prejavili solidaritu ľuďom, ktorí žijú s HIV/AIDS. Na námestí nakoniec so zapálených sviečok vytvorili červenú stužku, ktorá symbolizuje boj proti HIV a AIDS. „Chceme takto upozorniť verejnosť, že vírus HIV sa neprenáša len pohlavným stykom. Snažíme sa búrať mýty, ktoré sa o ochorení šíria,“ upresnila predsedníčka združenia Nina Jakušová z II. C. V rámci akcie sa uskutočnil aj anonymný odber krvi na vyšetrenie protilátok.

  HIV je vírus ľudskej imunitnej nedostatočnosti, ktorý napáda imunitný systém človeka, a tak znižuje jeho obranyschopnosť voči ochoreniam. Terminálnym štádiom HIV infekcie je ochorenie AIDS, keď sa objavujú mnohé vážne zdravotné ťažkosti. Slovenská republika patrí k štátom EÚ s najnižšou incidenciou HIV infekcie, avšak v poslednom období sa pozoruje nárast počtu nových prípadov.

  Viac o akcii na stránke https://www.tvziar.tv/sprava/8531/mladi-ziarcania-proti-aids.html.

  Informácie prevzaté z regionálnych novín MY Noviny žiarskej kotliny, číslo 48.

 • V Národnej súťaži o HIV/AIDS prvé

  V Národnej súťaži o HIV/AIDS prvé

  Dňa 11.11.2019 sa tím študentiek z II.C triedy v zložení Monika Maslenová, Romana Davidiková a Katarína Köpplová zúčastnil online kola súťaže v HIV/AIDS prevencii. V tomto kole ich čakalo množstvo zložitých otázok danej problematiky. V online kole skončili na úžasnom 7. mieste, predbehli viac ako 60 tímov z celého Slovenska a zabezpečili si tým postup do národného kola súťaže, ktoré sa konalo 29.11.2019 v Bratislave v priestoroch KC Dunaj. Tohto kola sa zúčastnilo 10 najlepších tímov stredných škôl zo Slovenska. Riešili otázky z viacerých tematických okruhov vrátane činnosti Slovenského Červeného kríža, správnej prevencie a ochrany, HIV/AIDS problematiky či sexuálne prenosných chorôb. Súťaž mala aj kreatívnu časť, kde mali tímy za úlohu vytvoriť model HIV vírusu z plastelíny a vytvoriť poster k danej téme. Aj vo veľmi silnej konkurencii sa dokázali dievčatá presadiť a obsadili úžasné 1. miesto! Boli odmenené hodnotnými cenami a následne sa spoločne s ostatnými účastníkmi podieľali na vytvorení živej červenej stužky na Námestí SNP. Červená stužka je symbolom boja proti HIV/AIDS, ktorý si pripomíname svetovým dňom boja proti HIV/AIDS 1.decembra od roku 1988. Už piaty ročník Národnej súťaže HIV/AIDS prevencie bol organizovaný Mládežou Slovenského Červeného kríža. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a rovnako za to, že sa naši študenti venujú aj takejto citlivej no o to dôležitejšej téme.

  Matej Piatrik, III.B

  Do galérie Národná súťaž o HIV/AIDS boli pridané fotografie.

 • Vianočná Viedeň

  Vianočná Viedeň

  Študenti tried TERCIA, KVARTA a II.C dostali tento rok možnosť zažiť vianočnú atmosféru v predstihu. V predmikulášsky deň parkoval pred Gymnáziom M. Rúfusa v Žiari nad Hronom autobus, aby ich odviezol na Vianočné trhy do rakúskej metropoly – Viedne. V očiach študentov sa javilo očakávanie, čo všetko v tento mrazivý deň zažijú.

  Po približne trojhodinovej ceste sme sa dostali k prvému cieľu našej predvianočnej výpravy. Tým bolo nepochybne zaujímavé letné sídlo rodu Habsburgovcov – Schönbrunn. Na výber sme mali prehliadku záhrad cisárovnej Sissi alebo sme sa mohli poprechádzať cez vianočné trhy, ktoré sa v tomto areáli konali. Cestou do Prírodovedného múzea, ktoré sa nachádza na Námestí Márie Terézie sme sa zviezli cez Ringstrasse. V Prírodovednom múzeu sme sa trošku zohriali a po jeho návšteve sme si už plnými dúškami užívali vianočné trhy Viedne. Z každého rohu na nás viala vôňa pravého viedenského punču v krásnych hrnčekoch, ktoré dotvárali vianočnú atmosféru trhov. Mnohí z nás si ich odniesli ako  suvenír domov. Hlad nám zahnali rôzne rakúske špeciality ako praclíky, punčové kocky, plnený zemiak a ďalšie iné dobroty, ktorým sme nedokázali odolať. Ďalšou zastávkou bolo Námestie sv. Štefana -  Stephansplatz, ku ktorému sme kráčali peši. Hlavnou dominantou, ktorú sme na tomto námestí obdivovali, bol Stephansdom – Dóm sv. Štefana. Je to hlavná dominanta hlavného mesta Rakúska. Od Stephansdomu sme sa presunuli k Hofburgu, k zimnému sídlu Habsburgovcov. Uličkami veľkomesta sme sa dostali k Viedenskej radnici, kde sa usporadúvajú najväčšie vianočné trhy v celej Viedni, Christkindlmarkt. A tu sme sa už nabažili vianočnej atmosféry dosýta. Nádherne vysvietený areál trhov vynikal všetkými možnými svetielkami. Približne hodinu času sme mohli stráviť podľa vlastných predstáv – nákupmi suvenírov, vianočných ozdôb, punču alebo rôznych pochutín, ktoré sme nestihli ochutnať na predošlých trhoch. Celou Viedňou nás sprevádzala pani sprievodkyňa, ktorá nás zasypala mnohými informáciami a zaujímavosťami o navštívených miestach.

  Plný nielen dobrôt, ale aj zážitkov, sme premrznutí čakali na náš vysnívaný vyhriaty autobus. Našťastie na nás nezabudol, prišiel pre nás a v zdraví nás dopravil späť domov. Ďakujeme p.prof. Šályovej a p.prof. Debnárovej za možnosť zúčastniť sa výletu, ktorý v nás zanechal spomienky na nezabudnuteľnú atmosféru predvianočnej Viedne.

  Emma Rošková, TERCIA

  Do galérie Vianočná Viedeň boli pridané fotografie.

 • Návšteva Centra hispánskej kultúry

  Návšteva Centra hispánskej kultúry

  Dňa 5.12.2019 sa žiaci II.A a SEPTIMY vybrali ochutnať predvianočnú atmosféru na banskobystrické vianočné trhy. A hoci mráz nepoľavil ani cez deň, slniečko si na nás posvietilo a ukázalo všetky pochúťky, ktoré vianočné trhy ponúkajú.

  Žiaci II.A sa mohli zohriať počas návštevy Centra hispánskej kultúry Vladimíra Olerínyho, ktoré sa nachádza v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice. Vypočuli sme si zaujímavú prednášku o kultúre a histórii Španielska, ale dozvedeli sme sa zaujímavé informácie aj o zvykoch, tradíciách a životnom štýle Španielov. Pozreli sme si ukážku prezentácie flamenca a záver návštevy si žiaci mohli zmerať sily vo vedomostnom kvíze, ktorého víťazi získali milé ceny.

  Do galérie Návšteva Centra hispánskej kultúry boli pridané fotografie.

 • Ľudskoprávny kvíz 2019

  Ľudskoprávny kvíz 2019

  Najlepší v kraji

  V stredu 27. novembra 2019 sa päťčlenný tím z našej školy, v zložení Eva Lujza Prochocká, Matej Piatrik, Lukáš Knoška, Marek Jaroš a Roman Debnár, zúčastnil ľudskoprávneho kvízu, ktorý sa  konal v rámci konferencie Human Forum 2019 na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

  Súťaž prebiehala modernou formou prostredníctvom aplikácie Kahoot. Vedomostný test obsahoval dvadsať náročných otázok z oblasti základných ľudských práv a občianskych slobôd a body sa pripisovali aj za rýchlosť odpovedí. Našim študentom sa od začiatku darilo a vybojovali si krásne prvé miesto. Za nimi sa umiestnili študenti z Gymnázia J. G. Tajovského z Banskej Bystrice a tím Gymnázia z Modrého Kameňa.

  Študentom blahoželáme k víťazstvu!

                                                                                     Mgr. Miroslava Debnárová

  Do galérie Ľudskoprávny kvíz 2019 boli pridané fotografie.

 • Pochváľ sa vlastnou tvorbou

  Gymnázium Milana Rúfusa vyhlasuje pri príležitosti výročia narodenia Milana Rúfusa súťaž tvorby v anglickom jazyku YOUNG AUTHOR. Viac informácií nájdete v správach systému Edupage.

 • Postup v bedmintone

  Postup v bedmintone

  Dňa 7. 11. 2019 sa uskutočnilo okresné kolo žiakov a žiačok základných aj stredných škôl v bedmintone.

  Družstvo chlapcov v kategórii stredných škôl získali 2. miesto. Vybojovali ho Aris Čela Nikolas a Marek Matonok z II. C a Jakub Babiak zo sexty. Dievčatá si vybojovali v zložení Kristína Tesáková (IV.B), Barbora Prcúchová (I.A) a Viktória Sviržovská (II. C) 1. miesto a zároveň aj postup do krajského kola.

  Mladším žiačkam sa tiež darilo a Ema Vlkovičová, Emma Kinková a Veronika Kmeťová z kvarty si odniesli striebornú medailu. Chlapcov zastupovali Matúš Schmidt, Adam Murín a David Truben z tercie.

  Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

  Do galérie Športové súťaže boli pridané fotografie.

 • Imatrikulácie v Rokforde

  Imatrikulácie v Rokforde

  Utorok 29.10.2019 žiaci druhých ročníkov Gymnazia Milana Rúfusa zorganizovali prijemné imatrikulačné predpoludnie v školskej telocvični.

  V pohodovej a zábavnej atmosfére sa spoločne spoznávali prváci s ostatnou časťou študentskej gymnaziálnej posadky.

  Imatrikulačný deň sa niesol v duchu Harryho Pottera. Školská telocvičňa sa sfarbila do rôznych odtieňov žltej, červenej, zelenej či modrej farby, ktoré symbolizovali rôzne fakulty z diela J. K. Rowlingovej.

  Nové tváre našej školy, rozdelené na tri potterovské fakulty, súťažili medzi sebou o lákavú výhru v imatrikulačnej súťaži. Body jednotlivým tímom udeľovala sympatická porota zložená z triednych profesoriek druháckych tried.

  V napínavom súboji o vynikajúcu tortu napokon zvíťazila I.C. Na druhom miestne sa umiestnila I.A a na koncovom mieste sa predstavila I.B, pre ktorú tretie miesto znamenalo účasť na upratovaní školských priestorov po imatrikulačnom dni.

  Ukončenie bolo v réžii vedenia školy. Pani riaditeľka, Ing. Dana Paálova, odovzdaním slávnostných dekrétov oficiálne prijala nových prvákov do cechu gymnaziálneho.

  Novým študentom prajeme veľa šťastia a úspechov v štúdiu na našom gymnáziu.

  Roman Debnár, II. C

  Fotografie boli zverejnené v galérii Imatrikulácie - 1. ročník 2019

   

 • Imatrikulácie - PRIMA 2019

  Imatrikulácie - PRIMA 2019

  "Sľubujem!" zaznelo hromadne z úst našich najmladších, teda 22 žiakov triedy PRIMA, na záver Imatrikulačnej ceremónie v utorok 29.10. 2019. 

  Imatrikulácie sa v stredoškolskom ponímaní viažu na plnenie rôznych úloh, pripravených o rok staršími žiakmi, v našom prípade triedou SEKUNDA. Počas školy v prírode vymysleli tému RETRO s mnohými návrhmi úloh, ktoré ešte po návrate domysleli do detailov, a tak sme v utorok mohli byť svedkami cesty v čase a pripomenuli si "staré dobré časy".

  Heslo imatrikulácií "Priatelia v každom storočí..." malo Primanom povedať, že ich starší spolužiaci im chcú byť oporou a podať pomocnú ruku, vždy keď to budú potrebovať. Aby toto neboli len prázdne slová, mládež zo Sekundy sa postarala o zábavné úlohy, ktoré neponižovali, neútočili a netraumatizovali nikoho, práve naopak, víťazov každej úlohy vždy sladko odmenili a za nesplnenie alebo prehru v súťaži boli potrestaní tiež v retro štýle (napísať 50x "Vždy budem poslúchať svoju triednu", kľačať na drevenom polene, vypiť šťavu z citróna, a pod.).

  Naše "retro" úlohy zahŕňali napr. rozpoznanie filmov podľa typickej piesne alebo zvučky (Titanic, Ružový panter, Nekonečný príbeh,...), čo najrýchlejšie pospájanie reťaze z farebných Céčok (do pozadia nám hral Michal David rovnomenný hit "Céčka"), vysvetlenie významu slov ako "magič, parazól, verzatilka, fiškus...", v časovom limite poobliekať na seba čo najviac retro kusov oblečenia čo priniesli Sekunďania od svojich rodičov, triafali sme krúžky na vzdialené kolíky, hral sa aj "frčkobal s 3 mincami", sledovali sme úryvky zo starých filmov s otázkami na pozornosť, snažili sme sa spoznať známych hercov a spevákov z ich detských fotiek alebo naslepo hmatom rozpoznať veci ako magnetofónovú pásku, videokazetu, LP platňu, film do fotoaparátu a podobne. Tak ako - prešli by ste našimi úlohami?

  Ďakujeme celej Sekunde za organizáciu, unikátnu výzdobu (zapožičanú skvelými rodičmi), Prime za 2 krásne kultúrne vystúpenia (magické triky a tanec Macarena), animátorskú návštevu z CK Andromedy v publiku (spomienka na Školu v prírode) a pani riaditeľke za milú podporu počas príprav i vystúpení.

  Dúfame, že si naša Prima okrem Pamätných listín odniesla milé zážitky a veselé spomienky.

  Do galérie Imatrikulácie - PRIMA 2019 boli pridané fotografie.

 • EUndeground v Budapešti

  EUndeground v Budapešti

  V rámci projektov pre školy V-4 a budúcich EÚ štátov našu školu v októbri Post Bellum SK pozvalo na zaujímavý workshop. Mladí sa dozvedeli o tom, ako kultúra vzdorovala totalite, tvorili samizdat a užili si koncert, filmy, divadlo, tanec...Bonusom boli potulky po Budapešti. Ubytovali sme sa neďaleko centra mesta, blízko bola židovská škola, 2 synagógy, ale aj reštaurácia Piroska s bohatou zbierkou predmetov zo socialistickej každodennosti. V deň príchodu sme mali pár hodín voľno. Uličkami sme teda prešli k Széchenyiho reťazovému mostu. Keďže sa rýchlo stmievalo a bolo aj dosť chladno, vyviezli sme sa hore lanovkou a obdivovali nádherné pohľady z Budína na Pešť.
  Nasledujúci deň bol pracovný. Odohrával s kúzelnom mieste. Dürer Kert je niečo medzi kultúrnym domom, alternatívnou scénou, parkom, komunitným centrom. Cítili sme sa tam veľmi dobre. Vstupné prednášky nás naozaj zaujali. Dozvedeli sme sa o poľskom divadle a jeho boji s totalitou. Ukážky predstavení divadla v Lubline boli mrazivé. P. Bříza rozprával o českej hudbe, Magorovi Jirousovi, Plastikoch...pre slovenských študentov to bol objav, tí českí majú tému v osnovách- a nikomu neprekáža pár vulgarizmov v Jirousových textoch. Bývalý minister kultúry zo Slovenska, p. Snopko, predstavil festivaly z Pezinku, Bratislavy- Čertovo kolo. Veľmi nás mrzelo, že prednášku zástupcu Albánska o podzemnej kultúre za režimu Envera Hodžu tlmočili z taliančiny len do Maďarčiny,
  Po prednáškach nasledovala inštruktáž, premiešanie účastníkov (študenti z Česka, Slovenska, Maďarska, Poľska, Albánska a Bulharska)...a decká začali vyrábať samizdat. 
  Poobede bol program naozaj bohatý-  divadlo, filmy, dokumenty, vzájomné spoznávanie kultúr, tanečná škola, diskotéka...každý si mohol vybrať. Mladí sa bavili hlavne v zostave Česko- Slovenskej. A dospelí tiež strávili rozhovormi o roku 1989, mečiarizme, dnešku...


  Do galérie EUndeground v Budapešti boli pridané fotografie.

 • Spolupráca s EUTIS

  Spolupráca s EUTIS

  Vďaka spolupráci našej školy s EUTIS, o.p.s sa študenti môžu zúčastňovať zaujímavých podujatí. V októbri si mohli v Mahenovej knižnici v Brne vypočuť strhujúce rozprávanie o vyšetrovaní vojnových zločinov v bývalej Juhoslávii. Prednášajúci, Vladimír Dzuro, sa podieľal v rokoch 1994-1995 na práci mierových síl OSN, potom 9 rokov zastával funkciu vyšetrovateľa Medzinárodného tribunálu pre vojnové zločiny v bývalej Juhoslávii, ICTY v Den Haagu. Vo svojej prednáške rozprával o hľadaní a odkrývaní masových hrobov, zatknutí prvého vojnového zločinca Dokmanovica, o tom, aké ťažké je hľadať spravodlivosť po občianskej vojne.
  Príbeh „investigatora“ Dzura je zároveň inšpiratívnym rozprávaním o tom, ako sa inšpektor kriminálky môže stať veľkým medzinárodným hráčom. Vladimír Dzuro dnes vedie Kanceláriu Úradu vnútorných záležitostí OSN v New Yorku. 
  Rozprávanie si vypočuli žiaci tretieho ročníka, ktorí navštevujú seminár z dejepisu a zaujalo ich natoľko, že viacerí si hneď na mieste kúpili knihu Vyšetrovateľ, alebo počúvali seriál, ktorý na základe knihy pripravil český rozhlas.
  EUTIS-u ďakujeme za príležitosť a aj za fotografie z podujatia.


  Do galérie Spolupráca s EUTIS boli pridané fotografie.

 • Ako sme hľadali domov Moonovi z Alabamy

  Ako sme hľadali domov Moonovi z Alabamy

  Dňa 28. októbra žiacka školská rada pripravila pre žiakov z PRIMY a SEKUNDY zážitkové čítanie. Táto akcia prebehla v pokojnej a príjemnej atmosfére. Študenti spoločne čítali knihu od Watta Keya Moon z Alabamy o chlapcovi, ktorý sa snažil prežiť sám v lese, hľadal cestu na Aljašku a  nakoniec našiel domov u svojho strýka. Deti pozorne počúvali, o čom svedčia aj výborné výsledky záverečného kvízu. Víťazi sa tešili zo sladkej odmeny.

                                                                                                                      Mgr. Miroslava Debnárová

  Do galérie Ako sme hľadali domov Moonovi z Alabamy boli pridané fotografie.

 • Zelené mesto v októbri

  Zelené mesto v októbri

  III.B sa už druhý rok podieľa na projekte zastrešenom p. Kubáňom, Zelené mesto. V rámci neho raz mesačne zbierajú odpad v niektorej z mestských častí. 28. októbra sa k tejto triede pridala aj III.A. Počasie práci vonku nežičilo, preto študenti nemohli zbierať odpad popri Lutilskom potoku, ako plánovali. Po letnom „piknikovaní“ je ho tam ozaj veľa.  Zvolili si čistenie plôch poza obchodné centrá mesta. Vyzbierali 26 vriec (objem 250 l) odpadu.

  29. októbra štafetu v čistení mesta tretiakmi prevzala septima. Počasie prialo viac a tak sa dostali do rôznych zákutí. Človek by neveril, čo všetko sa nájde v ukrytejších častiach mesta. Septima vyzbierala 13 vriec odpadu. Každé s objemom 250 litrov.

  Celková bilancia čistenia mesta gymnazistami je 39 vriec odpadu. A to ani nevidno, že týmito miestami prešli.

  Do galérie Zelené mesto boli pridané fotografie.

 • Absolventi môžu získať na štúdium v zahraničí štipendium

  Absolventi môžu získať na štúdium v zahraničí štipendium

  SAIA, n. o. (Slovenská akademická informačná agentúra) je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 1990 svojimi programami a službami posilňuje občiansku spoločnosť a napomáha internacionalizácii vzdelávania a vedy na Slovensku.

  Agentúra sprostredkúva štúdium v zahraničí v mnohých krajinách a študentov podporuje i finančne prostredníctvom štipendií.

  Na stránke https://www.saia.sk/sk/main/studium-v-zahranici/ nájdete podrobné informácie.

  Spoločnosť ROSATOM podporuje študentov pri výbere študijných programov v Rusku. Ich podpora sa orientuje na štúdium v odboroch Fyzikálne vedy, Základné lekárske vedy a farmaceutické vedy, Jadrová chémia, Jadrová technika a energetika. Viac o štúdiu nájdete tu https://granty.saia.sk/Pages/ProgramDetail.aspx?Program=696 a základné informácie v plagátiku.

 • Gymnázium podporuje mladé talenty

  Hoci si pod pojmom "gymnázium" ľudia väčšinou predstavia študentov zahĺbených do študovania učebníc, vypracovávania laboratórnych protokolov, písania referátov a počítania zložitých príkladov, naša škola podporuje aj umeleckú stránku nám zverených mladých. Jednou z našich talentov je aj Nina Jakušová z II.C, ktorá sa medzi iným venuje aj spevu. Tentokrát nás úspešne reprezentovala na speváckej súťaži v Banskej Bystrici, známej ako POP BB 2019 v kategórii študentov stredných škôl. Sme hrdí, že už druhý rok máme zastúpenie vo finále súťaže celoslovenského charakteru. Ninke budeme 22. novembra držať palce a dúfame, že jej výkon motivuje aj ďalších študentov k rozvíjaniu svojho umeleckého talentu.

  Mgr. Ivana Lapinová (učiteľka hudobnej výchovy)

 • Spoznávame Novohrad – exkurzia

  Spoznávame Novohrad – exkurzia

  Piatkové ráno 4. októbra nás, II. B a SEPTIMU privítalo slnečným, ale chladným počasím. Na nálade nám to neubralo. Prvá zastávka – Novohradské múzeum v Lučenci. Pokochali sme sa krehkou krásou čipiek, maľovaného skla, ...

  Naša ďalšia cesta smerovala k „ôsmemu“ divu sveta, k výstave čínskej terakotovej armády. Dokumentárny film nás obohatil o zaujímavé fakty, ale najväčším zážitkom bolo zblízka pozorovať 55 certifikovaných kópií vojakov a odfotiť sa s nimi. Haličský zámok nás tiež očaril svojou krásou a nádherným výhľadom. Celá naša exkurzia mala nečakaný záver. K dobrému jedlu v pizzerii známeho zabávača prispel svojimi vtipmi a smiechom aj on.

  Cesta naspäť rýchlo ubehla a spokojní a plní zážitkov sme sa vrátili domov.

  Dovidenia Novohrad.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Milana Rúfusa
  Ul. J. Kollára 2, 965 01 Žiar nad Hronom

  Riaditeľka školy: Ing. Dana Paálová

  Zástupkyňa riaditeľky školy pre pedagogickú činnosť: Mgr. Barbora Kinková

 • sekretariát: 045/6725630
  sekretariát(mobil): +421 903 402 803
  kancelária zástupkyne riaditeľky školy: 045/6723924
  školská jedáleň: 045/6734034

Fotogaléria