• Aktuálne informácie

• MATURITA 2021

Zmeny v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19

V nadväznosti na sprísnenie opatrení proti šíreniu COVID-19 minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling dňa 4. januára 2021 vydal rozhodnutie v súvislosti s nástupom žiakov do škôl a termínmi rozhodujúcimi pre organizáciu školského roka.

.Rozhodol, že sa externá časť maturitnej skúšky v školskom roku 2020/2021 NEBUDE konať.

• Písomná forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termíne od 12. apríla 2021; konkrétny termín konania písomnej formy internej časti maturitnej skúšky určí Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky do 31. marca 2021.
          • Ústna forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termínoch od 17. mája 2021; konkrétny termín konania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky určia okresné úrady v sídle kraja pre stredné školy vo svojej pôsobnosti tak, aby maturitná skúška prebiehala v priebehu jedného týždňa, a ak je to potrebné, najviac v trvaní dvoch týždňov.

Minsiterstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyzýva školy, aby v obsahu maturitných otázok zohľadnili dištančné vzdelávanie a mieru, v akej prebrali v tomto čase jednotlivé učivo. V zmysle vyhlášky môžu toto učivo začleniť do maturitnej skúšky aj v zúženom rozsahu.

Informácie budeme priebežne aktualizovať.

Ďalšie všeobecné informácie k maturitnej skúške

Základné informácie o organizácii maturitnej skúšky v školskom roku 2020/2021 nájdete na stránke NÚCEM

Legislatívu upravujúcu konanie maturitnej skúšky je dostupná na stránke NÚCEM - základné informácie k Maturite 2021.

Organizačné pokyny k maturitnej skúške v školskom roku 2020/2021 sa nachádza na stránke NÚCEM - maturita - informácia pre gymnáziá k Maturite 2021.

Uvedený dokument informuje najmä o:

• predmetoch maturitnej skúšky,
          • maturite z cudzieho jazyka,
          • spôsobe prihlasovania sa na maturitnú skúšku,
          • termínoch maturitných skúšok,
          • klasifikácii a hodnotení maturitnej skúšky,
          • ukončení štúdia,
          • MS pre zdravotne znevýhodnených žiakov.

Viac informácií na www.nucem.sk/sk/maturita.