Navigácia

Partneri
Tlačivá na stiahnutie

Potvrdenia o návšteve školy - tlačivá:

Najbližšie udalosti

24.-28.9.2018 Škola v prírode - PRI, SEK
1.-2.10.2018 Exkurzia - Slovenský raj

Oznamy o VŠ - DOD, kurzy,...

 

Úspešní v KOMPARO

 

Certifikačná škola

  

Linka, ktorá má uši pre všetky deti i mládež

mail odkazy@linkadeti.sk 0907 401 749

 

Utorok 25. 9. 2018

Blahoželáme!

Dnes (Utorok 25.9.2018)
Samuel Junas (IV. A)
Zajtra (Streda 26.9.2018)
Adam Hanuska (SEXTA)
Matúš Hanuska (SEXTA)
Edita Červenková (III. A)

Optimalizácia

Stránka školy je optimalizovaná pre prehliadače Mozilla Firefox, Opera, Safari. V priehliadači Internet Explorer je potrebné nastaviť kompatibilné zobrazenie.

 

Počet návštev: 9283171

Vitajte na stránke našej školy

Gymnázium Milana Rúfusa, Ul. J. Kollára 2, Žiar nad Hronom

Novinky

 • Zabudnuté remeslá

  Dňa 19. septembra sa našej škole konal workshop v spolupráci s Pohronským osvetovým strediskom v Žiari nad Hronom pod názvom "Zabudnuté remeslá" - ornament na teniskách, ktorého sa zúčastnili žiaci Primy a Sekundy.

  Cieľom projektu bolo spojiť tradičné ľudové ornamenty nášho regiónu s netradičným prevedením na textil. Zachovať naše kultúrne dedičstvo je možné viacerými spôsobmi a toto je jeden z nich. Workshop bol zaujímavou príležitosťou ako nadobudnúť nové skúsenosti a inšpiráciu pre rozvoj kreativity našich študentov.

 • Vážení rodičia,

  dňa 15.09.2018 sme Vám zo systému EDUPAGE hromadne zaslali prihlasovacie údaje do elektronickej triednej knihy na e-mailové adresy, ktoré ste nahlásili triednemu učiteľovi. Pokiaľ by Vám prihlasovacie údaje neprišli, resp. prístup nefungoval, kontaktujte prosím triedneho učiteľa, resp. píšte na maria.wagnerova@gymzh.sk.

  Admin

 • EduPage (elektronická žiacka knižka a elektronická triedna kniha) ponúka možnosť vytvorenia samostatného konta pre otca, mamu a samotného žiaka.

  Rodičia si môžu nainštalovať aplikáciu vyhľadaním EduPage aplikácie cez Obchod Play do svojho mobilného telefónu, či tabletu.

  Rodičia môžu zo svojho konta elektronicky podpisovať známky/poznámky, komunikovať s učiteľmi, prezerať dochádzku žiaka. Zatiaľ nie je možné podávať elektronické žiadosti a zadávať elektronické ospravedlnenky.

  Ak ešte nemáte vytvorený rodičovský prístup, poskytnite triednemu učiteľovi svoju e-mailovú adresu a požiadajte ho o vytvorenie rodičovského konta.

 • Ako si vybaviť preukaz ISIC/Euro<26?

  Od pondelka 10.9.2018 si už aj na našej škole vybavíte preukaz ISIC/Euro<26.

  Prvé žiadosti zbierame do 25.9.2018.

  Ak máte záujem o využívanie ISIC karty na dopravu SAD, železničnú dopravu a využívať rôzne zľavy platné aj v zahraničí, pri vybavení postupujete nasledovne.

 • Na Gymnáziu Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom sa na osemročnom študijnom odbore zišla veľmi dobrá partia basketbalistov. Na nedávno skončených Majstrovstvách Slovenska v basketbale chlapcov ZŠ v Seredi v dňoch 20.-21.júna chlapci vo finálovom súboji s Levicami po polčase siahali na titul školských Majstrov Slovenska. Nepodarilo sa, napriek tomu sa chalani vrátili domov s obrovským úspechom. Pre svoju školu doniesli domov historicky najvzácnejší kov, prvé striebro v športových celoslovenských súťažiach. Svojej škole tak k 60.tym narodeninám pripravili naozaj ukážkový darček.

 • Dejepis digitálne

  Tento rok sme sa v našej škole pokúšali spojiť dva, pre mnohých nespojiteľné školské predmety- dejepis a informatiku prostredníctvom rôznorodých aktivít v projekte „Dejepis digitálne“. Žiaci historický materiál alebo učebnú látku z dejepisu vyhľadávali, získavali, spracovávali a prezentovali s využitím IKT, digitálnych technológií a softvéru, pre prácu s ktorými získali zručnosti počas vyučovania informatiky. Vytvárali napr. digitálnu encyklopédiu o histórii regiónu, interaktívne kvízy, multimediálne prezentácie, kalendár s historickými fotografiami, spracovávali audionahrávky spomienok, animovali dejinné udalosti, natočili dokumentárny film,... Aktivity boli rozdelené medzi žiakov podľa ich vstupných zručností a veku. Súbežne s prácou na projekte prebiehali workshopy o práci s orálnou históriou, spoznávali netiketu, zásady ochrany osobných údajov na internete, kriticky posudzovali mediálny obsah a učili sa o ochrane duševného vlastníctva a autorských právach. Študenti aktívne a tvorivo pristupovali k riešeniu úloh, pracovali v tímoch. Nezabudli sme aj na kyberšikanu. Potrebné technické zabezpečenie, software aj finančné krytie projektu sme získali vďaka programu „e-Škola pre budúcnosť“ Nadácie Orange. Za poskytnuté prostriedky a možnosť inovovať vyučovanie dejepisu ďakujeme.

 • Letné sústredenie talentovanej mládeže v elektronike (LSTME) zamerané na programovanie, 3D tlač, robotiku, konštrukciu

  Kedy: 18.8 - 1.9.2018

  Kde: Horský hotel Bartoška Čremošné 137, 039 01 Turčianske Teplice

  Máš od 12 do 18 rokov (vrátane)?

  Prihlás sa do 30. 6. 2018 do 20.00 hodiny na stránke https://dotazniky.itakademia.sk/index.php/126557?lang=sk

  Sústredenie je organizované v spolupráci so Slovenskou Spoločnosťou Elektronikov a finančne podporené z národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.Vybraným účastníkom zo škôl z mimo bratislavského kraja bude uhradené ubytovanie a stravovanie. Cestovné si hradia všetci účastníci individuálne.

 • Prvý spoločný výlet s 1.A v krásnej prírode pod Rosutcom: Jánošíkove diery, splav rieky Orava, olympijský deň, kolobežky, opekačka.... a kopec ďalších skvelých zážitkov.

  Do galérie Terchová - I.A boli pridané fotografie.

 • Liptov - PRIMA a SEKUNDA

  Napriek nie veľmi peknému počasiu sme sa v utorok 26. 6. 2018 odhodlali vyraziť za liptovským dobrodružstvom. Cesta cez Donovaly bola krátka, ale o to dramatickejšia. Ani žalúdočné problémy niektorých z nás, drobný dážď, množstvo kolón a prísna cestná kontrola policajtov nás neodradila a o desiatej sme už stáli pred pavilónom Motýlej záhrady v Liptovskom Trnovci.

  Videli sme rôzne druhy motýľov, larvy aj kukly a mnohým z nás motýle pristáli rovno na ruke alebo na hlave. Boli krásne a my sme sa s nimi fotili, fotili, fotili...

 • Slovenský raj - KVINTA

  Kvinta sa 24.6.2018 vydala vlakom na výlet do obce Dedinky v Slovenskom Raji. Aj napriek nepriaznivému počasiu počas túry bola atmosféra príjemná. Neďaleko chaty sa nachádzala aj vodná nádrž Palcmanská Maša a niektorí otužilci sa odvážili zaplávať si v nej. 26.6. sme sa vrátili oddýchnutí domov a žiaci vo vlaku spomínali na spoločne prežité chvíle.

  Do galérie Slovenský raj - KVINTA boli pridané fotografie.

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Milana Rúfusa
  Ul. J. Kollára 2, 965 01 Žiar nad Hronom

  Riaditeľka školy: Ing. Dana Paálová

  Zástupkyňa riaditeľky školy pre pedagogickú činnosť: Mgr. Barbora Kinková

 • sekretariát: 045/6725630
  sekretariát(mobil): +421 903 402 803
  kancelária zástupkyne riaditeľky školy: 045/6723924
  školská jedáleň: 045/6734034

Fotogaléria