• Obnova športového areálu v plnom prúde
      • Gymnázium Milana Rúfusa bude mať onedlho k dispozícii vlastné basketbalové a multifunkčné ihrisko a atletickú dráhu s doskočiskom.
      • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
      • Viac informácií o našej škole a podmienkach prijatia na štúdium nájdete v sekcii Pre uchádzačov.
          • Obchodná súťaž

Riaditeľka školy vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž na uzatvorenie najvýhodnejších zmlúv na prenájom nebytových priestorov za účelom využívania telocvične viac ako 10 kalendárnych dní v mesiaci, prevádzkovania nápojových a potravinových automatov, prevádzkovania školského bufetu a umiestnenia reklamných zariadení.

• Tanečný venček plný tanca a emócií

Po dvoch náročných rokoch odriekania a obmedzovania kultúrnych a spoločenských udalostí mladosť naplno zakvitla. K úžasnej záverečnej slávnosti Tanečného venčeka cesta nebola jednoduchá. Celý školský rok s menšími i väčšími prestávkami sa študenti KVARTY, KVINTY, I.A a I.B stretávali v telocvični, aby sa tanec stal pre nich zábavou a lekciou zároveň. Boli to dni radosti, smiechu, postúpaných nôh, niekedy únavy. Pod vedením lektorky tanca Stelly Víťazkovej postupne prešli od rátania krokov rôznych spoločenských tancov k zisteniu, že tancom sa dá komunikovať, vytvárať nové priateľstvá.

• Tri dni v stovežatej Prahe

Študentov KVINTY, SEXTY a III.C tento rok zlákala Praha. Ústup cestovných obmedzení doprial na koniec školského roka študentom konečne nezabudnuteľnú cestu za hranice do „stovežatej“ hlavnej metropoly Českej republiky.

Vyrazili sme v pondelok 27.6. v skorých ranných hodinách. Dlhú a namáhavú cestu väčšina z nás prespala, prípadne sme si ju krátili rozprávaním, počúvaním hudby a inými aktivitami. Po príchode do Prahy nasledovala prehliadka Múzea Filmu. Múzeum nám priblížilo fascinujúci svet filmu. Počas návštevy sme mali možnosť zistiť, ako film funguje a spoznať jeho históriu zábavnou a interaktívnou formou. Originálne exponáty prepájali dejiny so súčasnými technológiami. Neskôr večer sme prechádzali uličkami Prahy spoločne s pani sprievodkyňou, ktorá nám ukázala zaujímavé miesta, na ktorých sa točili aj známe filmy. Mali sme možnosť vidieť Právnickú fakultu, Staromestské námestie, Vác

• Adrenalínový záver školského roka

O tom, že mladí ľudia milujú adrenalín a radi skúšajú niečo nové, svedčí aj výber aktivít II. B na konci školského roka. Najprv si vyskúšali jazdiť na motokárach na Sliači, potom splavovali Hron od Rybárskej bašty v Žiari nad Hronom až po Revištské Podzámčie. Strávili spolu pekné chvíle, na ktoré budú určite dlho spomínať. A keďže sú to ľudia so srdcom na správnom mieste, venovali sa aj dobrovoľníckej činnosti pri čistení miestneho židovského cintorína, za čo im patrí veľké ďakujem.

• Kurzy v Kvarte - absolvované

Koniec školského roka sa pre Kvartu niesol v znamení kurzov. Ten prvý bol tanečný pod vedením pani Stely Víťazkovej a keďže minulý rok takýmto akciám neprial, kurz absolvovali aj žiaci Kvinty, I.A a I.B. Májová venčeková slávnosť v MSKC korunovala naše úsilie a rodičia spolu s profesormi boli skutočne dojatí, s akou noblesou sme sa snažili vystupovať.

• Príroda vo fotografii

Príroda okolo nás má toho niekedy oveľa viac, než sme my ochotní vidieť či pochopiť. Preto treba raz za čas poriadne otvoriť oči a srdce a pozrieť sa, čo sme dostali do vienka a kde žijeme. Nech si totiž myslíme, čo chceme, na Slovensku máme úchvatnú prírodu, ktorú by sme mali ochraňovať a spoznávať.

• Partneri

• Banskobystrický samosprávny kraj