Navigácia

Partneri
Najbližšie udalosti

19.-23.2.2018 Jarné prázdniny
6.3.2018 DOD 8-ročné
   

Oznamy o VŠ - DOD, kurzy,... NOVÉ!!!

 

Úspešní v KOMPARO

 

Certifikačná škola

  

Linka, ktorá má uši pre všetky deti i mládež

mail odkazy@linkadeti.sk 0907 401 749

 

Nedeľa 18. 2. 2018

Blahoželáme!

Dnes (Nedeľa 18.2.2018)
Sabína Fronková (OKTÁVA)
Michal Hric (IV. A)
Lukáš Hrmo (SEPTIMA)
Aneta Kúšiková (III. A)
Laura Roglová (SEKUNDA)
Martin Žňava (II. B)

Optimalizácia

Stránka školy je optimalizovaná pre prehliadače Mozilla Firefox, Opera, Safari. V priehliadači Internet Explorer je potrebné nastaviť kompatibilné zobrazenie.

 

Počet návštev: 8771841

Vitajte na stránke našej školy

Gymnázium Milana Rúfusa, Ul. J. Kollára 2, Žiar nad Hronom

Novinky

 • Dňa 9. februára 2018 podvečer sa gymnazisti, učitelia, rodičia i hostia schádzali v Estrádnej sále MsKC v Žiari nad Hronom, aby slávnostne otvorili už 47. ročník Gymnaziálneho plesu, jedno z najstarších a najhonosnejších tradičných školských podujatí.

  Dlhé hodiny príprav, ktoré boli na pleciach študentov tretích ročníkov i septimy a ich triednych učiteľov, sľubovali skvelú zábavu i prekvapenie. Tretiaci žili prípravami plesu už od začiatku školského roka. Organizátori mohli naplno využiť svoje manažérske schopnosti, kreativitu a tímového ducha. Od zabezpečenia sály, oslovovania sponzorov, prípravu programu a občerstvenia, pozvania hostí, až po výzdobu sály – nič nenechali na náhodu. Perfektný večer, premyslený do posledných detailov, naznačovala už výzdoba vstupných priestorov.

 • Dňa 15. februára sa v Banskej Bystrici v Centre voľného času JUNIOR uskutočnilo krajské kolo 48. ročníka olympiády v ruskom jazyku. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci, víťazi školského kola, Illia Ishchuk z II.B a Filip Tesák z III.A triedy. Illia obsadil v kategórii B3 pekné 3. miesto a Filip 5. miesto, v kategórii B2, v silnej konkurencii žiakov stredných škôl. Obidvom ďakujem za vzornú reprezentáciu školy a prajem veľa šťastia, pevnej vôle v ďalších súťažiach.

  Mgr. Iveta Srnková

 • Keď sme 11. februára 17 žiaci TERCIE, doplnení 6 staršími spolužiakmi, dorazili do hotela Volga v Tatranskej Lomnici, boli sme plní očakávaní. Tešili sme sa zo vzájomnej prítomnosti, aj keď naša batožina bola častokrát väčšia ako my sami. Výborne sme sa navečerali a celý nedeľný večer sme premýšľali, aký bude v pondelok náš prvý deň na lyžiach a snowboardoch. Nakoniec sme to v pohode zvládli...

  Po chutných raňajkách, obedoch a večeriach sa naše dni zakaždým lepšili. Každý deň, sme sa v lyžovaní zlepšovali a zlepšovali, užívali sme si aj chvíle voľna, na izbách alebo pri spoločných vychádzkach. Prvé dni nám počasie veľmi neprialo, ale aj tak sme sa dokázali smiať, zabávať a jednoducho mať sa super. No vo štvrtok poobede, keď sme sa vyviezli na Skalnaté pleso, sme zostali ohromení, akú krásu našich Veľhôr sme videli. Slnko svietilo na štíty a my sme stáli doslova nad oblakmi, nad nami bola už len modrá obloha. Bolo tu výborne, nikto z nás nechcel odísť, ale nie je za čím smútiť. Pekné spomienky nám zostanú.

 • Naše gymnázium je známe dodržiavaním školských tradícií. Jednou z nich je aj Valentínska pošta a varenie Valentínskej čokolády. Na sviatok zamilovaných ani tento rok žiacka školská rada pod vedením p. prof. Lapinovej nezabudla. Na niekoľko dní pribudla vo vestibule školy výrazná červená, srdiečkami ozdobená schránka, do ktorej sme mohli vhadzovať „Valentínky“. V stredu od rána rozvoniavala čokoláda, ktorú sme si vychutnali cez desiatovú prestávku. Atmosféru dopĺňala príjemná hudba zo školského rozhlasu. „Poštárky“ roztriedili pozdravy a rozniesli ich adresátom. Mnohí boli veľmi milo prekvapení, poštu si navzájom neposlali len zaľúbené dvojice, ale aj dobrí priatelia. Poštu si čítali i učitelia. Za pomoc pri príprave čokolády ďakujeme aj pani kuchárkam. Sladký Valentín znova o rok – priatelia.

 • Dievčatá sa nedajú zahanbiť. Aj oni dokážu zabojovať. Ukázali to aj volejbalistky – stredoškoláčky, ktoré dokázali zvíťaziť nad ostatnými družstvami v okresnom kole, ktoré sa konalo 8.2.2018 v Mestskej hale v Žiari nad Hronom. Dievčatá plné odhodlania nás budú reprezentovať v regionálnom kole a ich túžbou je po výhre cestovať na majstrovstvá SR. Držme im teda palce!

  V družstve volejbalistiek SŠ dres gymnázia obliekli: Adamová Barbora, Barborová Barbora, Bezáková Lucia, Debnárová Mária, Holosová Ema Lea, Jasenáková Lucia, Királyová Stela, Kollárová Barbora, Rišňovská Michaela, Sedláková Lucia, Trokšiarová Adela.

 • Po úspechu mladších basketbalistov z osemročného gymnázia bojovali o postup do ďalšieho kola aj basketbalisti – stredoškoláci. Regionálne kolo sa konalo v Športovej hale v Lučenci 9.2.2018. Chalani bojovali o postup na Majstrovstvá Slovenska v poslednom zápase, ale súper zo Športového gymnázia v Banskej Bystrici bol nad ich sily. Napriek tomu si z turnaja odniesli striebro. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

  V družstve basbetbalistov hrali: Bahna Peter, Bobok Tomáš, Golebiowski Matej, Grochal Marek, Hric Norman, Kabina Marek, Kotlárik Richard, Nagy Jakub, Novák Marek, Oťapka Matúš, Rajnoha Eduard

 • Dňa 12.2.2018 sa sedem žiakov našej školy zúčastnilo krajského kola 28. ročníka Olympiády v španielskom jazyku, ktoré sa konalo v Banskej Bystrici. V konkurencii ďalších škôl si naši žiaci počínali výborne a získali päť diplomov. V kategórii A vybojovali 1. miesto Barbora Adamová (II.B) a 3. miesto Nina Floreková (II.B). V kategórii B sme tiež boli úspešní, 1. miesto získal Andrej Hric (III.B). V kategórii C sme získali opäť dva diplomy, a to za 2. miesto pre Zuzanu Krajčíkovú (SEPTIMA) a 3. miesto pre Alexandru Ščepkovú (SEPTIMA). Žiaci, ktorí sa umiestnili na 1. mieste, nás budú reprezentovať na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 20. - 21.3.2018 v Bratislave. Všetkým srdečne blahoželáme a postupujúcim budeme držať palce „vo finále“.

 • Dňa 8. 2. 2018 mali naši najstarší gymnazisti príležitosť opäť sa rozdať pre druhých. Heslo Valentínskej kvapky krvi sa rozhodlo naplniť 18 mladých ľudí, ktorí prišli darovať životodarnú tekutinu. Počiatočné obavy pomohli prekonať profesionálny laboranti. K študentom sa rozhodli v tomto roku pripojiť aj 2 učitelia. Bohužiaľ, nie každý, i keď by veľmi chcel, sa môže stať darcom krvi. Spoločne si prajeme, aby zdravých ľudí ochotných pomôcť, bolo stále viac.

  Do galérie Valentínska kvapka krvi 2018 boli pridané fotografie.

 • 5. 2. 2018

  Riaditeľka školy vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž na uzatvorenie najvýhodnejšej zmluvy o nájme priestorov v okolí školy pre umiestnenie reklamných zariadení a tiež na prenájom priestorov za účelom poskytovania služieb školského bufetu. Viac informácií tu.

 • Po úvodnom stretnutí a zistení Vášho záujmu oznamujeme deviatakom, že prípravné kurzy na prijímacie skúšky sa budú konať vždy v stredu od 15.00 hod. do 17.30 hod. v prednáškovej miestnosti na prízemí gymnázia. Poplatok môžete uhradiť pred prvým stretnutím každého predmetu. Prvé stretnutia sa uskutočnia nasledovne:

  14. 2. 2018 - Matematika, 28. 2. 2018 - Slovenský jazyk.

  Ďalej sa budú stretnutia pravidelne striedať.

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Milana Rúfusa
  Ul. J. Kollára 2, 965 01 Žiar nad Hronom

  Riaditeľka školy: Ing. Dana Paálová

  Zástupkyňa riaditeľky školy pre pedagogickú činnosť: Mgr. Oľga Danková

 • sekretariát: 045/6725630
  sekretariát(mobil): +421 903 402 803
  kancelária zástupkyne riaditeľky školy: 045/6723924
  školská jedáleň: 045/6734034

Fotogaléria