• Športový areál pri Gymnáziu Milana Rúfusa
      • Výstavba financovaná z prostriedkov Banskobystrického samosprávneho kraja
      • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
      • Viac informácií o našej škole a podmienkach prijatia na štúdium nájdete v sekcii Pre uchádzačov.
        • GymGauč s absolventom - Petrom Kováčom

Prinášame Vám ďalšiu epizódu školskej talkshow!

Privítali sme medzi nami absolventa Petra Kováča, jedného z najlepších slovenských bežcov, aktívneho atléta, novinára a fotografa v jednej osobe a športového editora Denníka N. Peter je autorom knihy "Od antilopy po Zátopka", ktorú známe kníhkupectvo označilo za knihu roka 2022. Ako bežecká encyklopédia vznikala a mnoho iného sa dozviete v rozhovore.

• Pozvánka pre deviatakov

Milí priatelia a záujemcovia o štúdium na našej škole, milí rodičia,

srdečne Vás pozývame na Deň otvorených dverí pre štvorročné štúdium, ktorý sa uskutoční dňa 30. 11. 2022 (streda).

Pripravili sme pre Vás:

8.00 – 8.15 Základné informácie o štúdiu a priebehu prijímacieho konania

• Talkshow "GymGauč" sa vracia v novom šate!

Po dlhšej prestávke Vám opäť budeme prinášať rozhovory so súčasnými študentmi, absolventmi i učiteľmi gymnázia či inými známymi osobnosťami.

Pokračujeme v novom priestore, s novým logom i s novým tímom. Adelka a Janko vyspovedali pre Vás Tamarku, Martina a Dominika, ktorí zastupovali školu i krajinu na súťaži FIRST Global 2022. Dozviete sa viac o mimoriadnom úspechu slovenskej reprezentácie na medzinárodnej robotickej olympiáde, ktorá sa konala v októbri v Ženeve.

• Úspech na FIRST Global v Ženeve

Tamara Štangová, Martin Hronský a Dominik Olajec z Gymnázia Milana Rúfusa sa vďaka víťazstvu v celoslovenskej súťaži FIRST Global Slovakia 2022 stali členmi národného tímu, ktorý reprezentoval Slovensko na robotických majstrovstvách sveta FIRST Global 2022.

V Ženeve dosiahli spolu s Karin a Tomášom, študentami SPŠ Myjava, výnimočný úspech -stali sa najúspešnejšou slovenskou reprezentáciou v 5. ročnej histórii súťaže. Slovenský tím sa stal jedným z najoceňovanejších tímov celej súťaže. Tím vytrvalo hral v play-off až do finále. Získal 4 ocenenia Cenu za dodržiavanie bezpečnostných pravidiel (SAFETY AWARD), Strieborné ocenenie porotcov za technológiu robota (SILVER JUDGES AWARD TECHNICAL), Cenu za komunikáciu na sociálnych sieťach (SOCIAL MEDIA CHALLENGE AWARD) a dostal sa do finále súťaže XPRIZE New Technology Experience, kde skončil medzi TOP10 najlepšími tímami sveta vďaka inovatívnem

• Fotosúťaž BARCELONA 2022

V dňoch 17. 10. 2022 – 1. 11. 2022 mali naši študenti možnosť zapojiť sa do elektronického hlasovania o najkrajšiu fotografiu z poznávacej exkurzie do Barcelony, ktorej sa v septembri zúčastnilo 52 žiakov našej školy. Do fotosúťaže sa zapojilo 19 žiakov, pričom každý z nich poslal najkrajšiu fotografiu z vlastnej zbierky. Po spočítaní hlasov sa na 1. mieste umiestnila N. Pinková z III. A (foto č. 4), na 2. mieste skončil V. Macko z III. B (foto č. 5) a 3. miesto patrí M. Ďuricovej z III. B (foto č. 16). Víťazka súťaže získala ako cenu tričko Barcelona a všetci traja dostali malú sladkú dobrotu v podobe španielskych lentiliek 😊 Blahoželáme a ďakujeme.

• Partneri

• Banskobystrický samosprávny kraj