Navigácia

Partneri
Prijímacie konanie pre šk. rok 2018/2019

Najbližšie udalosti

18.4.2018 Branný pretek
20.4.2018 Exkurzia Krakow
   

Oznamy o VŠ - DOD, kurzy,...

 

Úspešní v KOMPARO

 

Certifikačná škola

  

Linka, ktorá má uši pre všetky deti i mládež

mail odkazy@linkadeti.sk 0907 401 749

 

Pondelok 23. 4. 2018

Blahoželáme!

Dnes (Pondelok 23.4.2018)
Filip Prcúch (I. A)
Jakub Prcúch (I. A)
Zajtra (Utorok 24.4.2018)
Juraj Greguš (KVARTA)
Juraj Hrmo (OKTÁVA)
Juraj Kováč (I. B)
Juraj Kret (KVARTA)
Juraj Marcibál (SEPTIMA)
Juraj Námešný (II. B)
Juraj Šmondrk (III. C)
Juraj Šturek (II. A)

Optimalizácia

Stránka školy je optimalizovaná pre prehliadače Mozilla Firefox, Opera, Safari. V priehliadači Internet Explorer je potrebné nastaviť kompatibilné zobrazenie.

 

Počet návštev: 8928116

Vitajte na stránke našej školy

Gymnázium Milana Rúfusa, Ul. J. Kollára 2, Žiar nad Hronom

Novinky

 • V pondelok, 9. apríla, sme sa zúčastnili medzinárodnej súťaže s názvom PREZENTIÁDA. Našou úlohou bolo pripraviť si prezentáciu na vopred danú tému a obhájiť svoj názor pred porotou a obecenstvom, ktoré tvorili súťažiaci konkurenčných škôl. Zaujala nás téma „Droga dnešnej doby“. Za pomoci p. prof. Júdovej, Fabovej a všetkých, ktorí boli ochotní vyplniť naše dotazníky, sme ju zvládli na výbornú. Zhodli sme sa, že každý považuje za drogu dnešnej doby sociálne siete. Áno, to je jedna zo závažných foriem závislosti dnešnej doby. My sme sa však na problematiku pozreli z iného uhla. Podľa nás je drogou dnešnej doby aj narastajúca závislosť ľudí na svojom vzhľade a túžba vyzerať vždy dobre. Zúčastnených tímov bolo dvanásť a aj napriek veľkej konkurencii sme sa umiestnili na krásnom piatom mieste. Zo súťaže sme si odniesli mnoho nových skúseností a o rok sme pripravené zabojovať o víťazný titul...

 • Dňa 18. apríla 2018 sa družstvo nášho gymnázia v zložení: Adam Matuška, Peter Blahyj, Adrián Benčat, Marek Szabo a Timotej Kollár, zúčastnili Branného preteku na podporu vlastenectva a budovanie branného povedomia medzi mladými ľuďmi.

  Súťaž prebiehala na pôde Športového Gymnázia v Banskej Bystrici pod záštitou Ministerstva Obrany SR. Študenti z 11 stredných škôl z celého banskobystrického kraja súťažili v disciplínach ako poskytovanie prvej pomoci, brannej príprave, topografii, streľbe, fyzickej zdatnosti ako aj teoretickej časti - Test o SR. Pretek bol náročný hlavne fyzicky. Naši chlapci sa nakoniec umiestnili na krásnom 6. mieste, k čomu im gratulujeme.

 • Nadácia ZSNP a Slovalco pokračovala v svojej tradícii a opäť odmeňovala úspešných žiakov a študentov žiarskych škôl, ktorí v uplynulom kalendárnom roku dosiahli výrazné úspechy v rôznych oblastiach. Dňa 17. 4. 2018 si ocenenie Žiarsky talent 2017 v Obradnej sieni MsKC v Žiari nad Hronom prevzalo až 27 našich študentov. Po slávnostnom odovzdávaní cien v troch oblastiach bola pre účastníkov podujatia pripravená recepcia.

  Ďakujeme Nadácii ZSNP a SLOVALCO za ocenenie práce našich študentov a za štedré odmeny. Zároveň srdečne blahoželáme oceneným žiakom. Ďakujeme aj ich rodičom a vyučujúcim, ktorí v súťažiach študentov podporovali a pomáhali im.

 • Do slovenského tímu, ktorý bude reprezentovať Slovensko na FIRST Global 2018 na medzinárodnom kole v Mexico City, sa dostali až traja naši študenti - Martin Čamaj (kapitán tímu) a Adam Kučera zo SEXTY a Tomáš Sedláček zo SEPTIMY. Držíme palce!

  Predstavenie tímu si môžete nájsť na FIRST Global Slovakia.

 • Máme za sebou prvý školský volejbalový turnaj, ktorý sa konal počas Dňa učiteľov. Družstvá chlapcov a dievčat jednotlivých tried zohrali viacero vzájomných zápasov. Víťazom jarného volejbalu sa stala III.B pred II.B a IV.B („rovnaké písmeno“ čisto náhodné :) ). Za zorganizovanie turnaja ďakujeme Natálii Slašťanovej a Lucii Sedlákovej z III. B a za pomoc p. prof. Skokánekovi.

  Do galérie Volejbalový turnaj - jar boli pridané fotografie.

 • Dňa 10.4.2018 si žiaci triedy PRIMA v rámci projektu VIEM KTO SOM vypočuli prednášku o zdravom životnom štýle. Na základe potravinovej pyramídy sme si predstavili zdravé a nezdravé potraviny, diskutovali sme o našich stravovacích návykoch a o tom, ako predchádzať niektorým poruchám stravovania. Presvedčili sme sa o tom, že k zdravému životnému štýlu rozhodne patrí aj dostatok pohybu. Rozprávali sme sa aj o príčinách vzniku obezity u detí našej vekovej kategórie. O týždeň neskôr sme sa zasa vzdelávali na tému NA ULICI BEZ NEHODY s p. policajtom Kováčom. Získali sme mnoho cenných informácií o pravidlách bezpečnosti na cestách a o tom, ako predchádzať mnohým nebezpečným situáciám.

 • Prinášame Vám výsledky v športových súťažiach družstiev:

  Volejbal – dievčatá SŠ – krajské kolo – 4. miesto

  Volejbal – chlapci SŠ – krajské kolo – 3. miesto

  Bedminton - chlapci SŠ – krajské kolo – 5. miesto (Blahyj Peter, Kabina Marek)

  Futbal – chlapci SŠ – regionálne kolo – 1. miesto - postup na krajské kolo

  V jednotlivých družstvách súťažili:

  Volejbal dievčatá SŠ

  Adamová Barbora, Barborová Barbora, Bezáková Lucia, Debnárová Mária, Holosová Ema Lea, Jasenáková Lucia, Királyová Stela, Kollárová Barbora, Rišňovská Michaela, Sedláková Lucia, Slašťanová Natália, Trokšiarová Adela

 • Dňa 9. 4. 2018 sa konala interpretačná súťaž v prednese poézie, známa pod názvom Sládkovičova Štiavnica. Za našu školu sa jej zúčastnili Monika Prôčková z II. B a Dominik Schmidt zo IV. A. Veľmi sa tešíme z ich úspechu, pretože Monika získala 3. miesto, Dominik 1. miesto a zároveň postupuje do krajského kola.

  Dňa 11. 4. 2018 prebehla aj súťaž v prednese prózy Zechenterova Kremnica, v ktorej súťažili Lucia Macková z I. A, Eliška Melišková a Jana Frindtová zo SEXTY. Aj napriek podaným výkonom sa im nepodarilo umiestniť. Študentom ďakujeme za reprezentovanie nášho gymnázia a Dominikovi želáme veľa úspechov v ďalšom kole súťaže.

 • V dňoch 26. 3. a 27. 3. 2018 sa v priestoroch CVČ v Žiari nad Hronom uskutočnilo okresné kolo umeleckej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali:

  Alexandra Schveigert a Zuzana Wagnerová z PRIMY, Roman Debnár z KVARTY a Ema Kvapilová zo SEKUNDY. Po víťazstve vo svojej kategórii bol Roman Debnár opäť úspešný aj v regionálnom kole, ktoré prebehlo 11. 4. 2018 v CVČ v Žarnovici. Po náročnom rozhodovaní poroty získal 2. miesto. Blahoželáme a ďakujeme všetkým študentom za reprezentáciu našej školy.

 • Ďalšie stretnutie prípravného kurzu zo slovenského jazyka

  pre 9.ročník sa uskutoční

  v stredu, t.j. 18.4. 2018 o 15.00hod.

  v Prednáškovej miestnosti.

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Milana Rúfusa
  Ul. J. Kollára 2, 965 01 Žiar nad Hronom

  Riaditeľka školy: Ing. Dana Paálová

  Zástupkyňa riaditeľky školy pre pedagogickú činnosť: Mgr. Barbora Kinková

 • sekretariát: 045/6725630
  sekretariát(mobil): +421 903 402 803
  kancelária zástupkyne riaditeľky školy: 045/6723924
  školská jedáleň: 045/6734034

Fotogaléria